فایل ورد بررسي مقايسه اي ميانگين دوره وصول مطالبات،گردش حساب هاي دريافتني و سود هر سهم شرکت ها (مطالعه موردي شرکت هاي شيميايي با فلزات اساسي)

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي مقايسه اي ميانگين دوره وصول مطالبات،گردش حساب هاي دريافتني و سود هر سهم شرکت ها (مطالعه موردي شرکت هاي شيميايي با فلزات اساسي) دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي مقايسه اي ميانگين دوره وصول مطالبات،گردش حساب هاي دريافتني و سود هر سهم شرکت ها (مطالعه موردي شرکت هاي شيميايي با فلزات اساسي)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي مقايسه اي ميانگين دوره وصول مطالبات،گردش حساب هاي دريافتني و سود هر سهم شرکت ها (مطالعه موردي شرکت هاي شيميايي با فلزات اساسي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي مقايسه اي ميانگين دوره وصول مطالبات،گردش حساب هاي دريافتني و سود هر سهم شرکت ها (مطالعه موردي شرکت هاي شيميايي با فلزات اساسي) :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : سومين کنفرانس جهاني مديريت، اقتصاد حسابداري و علوم انساني در آغاز هزاره سوم

تعداد صفحات :21

چکیده مقاله:

در این پژوهش به بررسی میانگین دوره وصول مطالبات که بیان گر نمایش زمان تاخیر وصول وجه کالا / خدمات ارایه شده از خریداران و گردش حساب های دریافتنی که ازتقسیم خالص فروش نسیه برمتوسط حساب های دریافتنی به دست می آید و عایدی هر سهم که عبارت است از نسبت سود خالص بعد از کسر مالیات به میانگین موزون تعداد سهام عادی شرکت می باشد. هدف محاسبه سود پایه هر سهم، بهبود مقایسه عملکرد واحدهای تجاری در یک دوره گزارشگری و مقایسه عملکرد یک واحد تجاری در دوره های گزارشگری مختلف است در شرکت های گروه سیمان و فلزات اساسی در بورس اوراق بهادار تهران می پردازیم .جامعه آماری این تحقیق شامل 29 شرکت سیمان و 18 شرکت فلزات اساسی برای فرضیه اول و دوم و 26 شرکت شیمیایی و 19 شرکت فلزات اساسی برای فرضیه سوم می باشد. که نام آنها در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران درج شده است. بدین منظور از آزمون های آماری پارامتریک وابسته به توزیع داده ها ( از قبیل آزمون شاپیروویلک، آزمون تی دو نمونه وابسته و آزمون ویلکاکسون ) استفاده گردیده است . نتیجه ی بررسی آزمون های آماری بدین شرح می باشد که هرسه ی این فرضیه ها به وسیله ی آزمون های آماری رد شده و اختلاف معنا داری گزارش نشده است . لذا با در دست داشتن این نتایج می توان دریافت که این دو شرکت در زمینه ی مطالبات هیچ برتری نسبی ای نسبت به یکدیگر نداشته اند .و هردوی شرکت ها باید راهکار هایی جهت نزول دوره وصول مطالبات و گردش حساب های دریافتنی خود داشته باشند از سوی دیگر معنی دار نبودن فرضیه ها ممکن است در نتیجه ی عدم رونق اقتصادی در هر دو صنعت باشد، از این رو به سرمایه گذاران توصیه می شود برای خرید سهام عوامل دیگر را نیز بررسی کنند. همچنین به مدیران توصیه می گردد، مدیریت سود را افزایش داده تا منجر به افزایش سود هر سهم و در نهایت منجر به افزایش قیمت سهام نیز شود.

توضیحات بیشتر